Designer - Tikoki

Tomáš Kompaník

Tomáš je zakladateľom značky ahaslovakia,  grafický dizajnér a jeden z tých, ktorí stáli pri zrode folklórnej renesancie na Slovensku.

Študoval marketingovú komunikáciu v Nitre a grafický dizajn na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne. Prvé nakopnutie ľudovou tematikou začalo počas jeho štúdijného pobytu v Istambule, kde vo svojich prácach mladí turecký dizajnéri hrdo používali národné ornamenty.

Za jeho prvú knihu AHA získal prestížne medzinárodné dizajnérske ocenenia Red Dot Award, European Design Awards a kniha tiež bola oficiálnym darom slovenského pavilónu Expo 2015 v Miláne, dokonca reprezentovala našu krajinu na Design Expo Taiwan v Taipei.

Po prvých úspechoch vydáva cez vlastné vydavateľstvo ďalšie knihy súvisiacie s ľudovou tematikou. Ornamenty aplikuje aj pri doplnkových produktoch, ktoré kreatívne a originálne dopĺňajú ponuku jeho dizajnérskych produktov.

Tomáš vo svojej tvorbe úspešne prepája tradičné ľudové vzory so súčasným dizajnom. Jeho kreatívneho ducha sme nadšene privítali aj u nás. Výsledok je jedinečný a jeho modely sa tešia obrovskej priazni, veď posúďte sami 😊

Ďalší dizajnéri

Kolekcia

tikoki by Tomaš Kompaník

Cingilingi Bom74 €Prepiduša74 €Pochábeľ74 €Potmehúd74 €Odzemok74 €Pochábeľ polka71 €Prepiduša polka71 €
Potmehúd polka71 €
Cingilingi Bom polka71 €Odzemok polka71 €Karička polka71 €
Dupák polka71 €
Cipovička polka71 €