Správna veľkosť tenisky | Tikoki.com - tenisky bez príbehu sú len obuv

Cekni-velkost

dĺžka
chodidla
v mm
Size of
tikoki
sneakers
tikoki

SPRÁVNY SPÔSOB MERANIA VEĽKOSTI CHODIDLA

Výber správnej veľkosti tenisky na základe dĺžky chodidla nevyžaduje veľa úsilia, je však dôležité urobiť ho čo najpresnejšie.

Meranie je ideálne robiť večer, keďže počas dňa môže chodidlo mierne napuchnúť. Je potrebné mať na nohe ponožku ak neplánujete nosiť tenisky naboso.

Odporúčame tento postup:

1. Položte si papier A4 alebo väčší k stene.

2. Pätu zľahka oprite o stenu.

3. Váhu tela preneste na nohu, ktorú meriate.

4. Ceruzkou označte dĺžku chodidla. Ideálne, ak označenie vykoná druhá osoba, nakoľko vy sami pri tomto úkone môžete posunúť nohu a tak meranie skresliť.

5. Zmerajte odmeranú dĺžku pravítkom.

6. Merajte vždy obidve chodidlá. Veľkosť vyberajte podľa dlhšieho z nich.

7. V tabuľke nájdete vhodnú veľkosť tenisky tak, že vyhľadáte rovnakú resp. najbližšiu väčšiu dĺžka chodidla. Napr. ak vami nameraná veľkosť chodidla je 242 mm, tak v tabuľke nájdete dĺžku chodidla 247 mm, čo je najbližšia väčšia veľkosť. Tomu zodpovedá veľkosť TIKOKI tenisky 39.

8. V prípade ak nameráte dĺžku, ktorá bude zodpovedať veľkosti výrazne odlišnej oproti vami štandardne nosenej, tak meranie je potrebné zopakovať, presne podľa krokov uvedených vyššie.

9. Ak vám opakovane vychádza rozdielna veľkosť, rozhodnite sa pre veľkosť maximálne o 1 číslo väčšiu alebo o 1 číslo menšiu ako bežne nosíte.

10. V prípade, že sa na základe uskutočneného merania rozhodnete pre väčšiu veľkosť ako nosíte, tak to uveďte v poznámke objednávky a my vám priložíme k objednávke polstielky, ktoré zabezpečia zmenšenie veľkosti na polčíslo.

tikoki