Designer - Tikoki

Silvia Németh - Pískacie

“Pískacie vznikli ako nostalgické ohliadnutie za minulosťou”, hovoria manželia Némethovci – Silvia a Majo, zakladatelia značky. Silvia študovala grafický dizajn a fotografiu na VŠVU, pracovala v castingovke a neskôr v produkcii, kde sa stretla s Majom. Už v detstve túžila po pískacích tričkách, ktoré boli vtedy hitom, akurát ich nikde nevedela nájsť.

Sen sa stal realitou v roku 2013, kedy manželia spoločne odštartovali značku a firmu, ktorá chrlí krásne pískacie oblečenie, od tričiek, cez šaty, sukne, kraťasy, až po mikiny v línii BEZODPADU. Všetky originálne kúsky uzreli svetlo sveta v krajčírskej dielni v Hlohovci, kde majú Pískacie výrobu.

Filozofia značky je silne prepojená s udržateľnosťou a tak sa ani nevyrába na sklad, ale rovno pre objednávky. Každý kus oblečenia je vyrobený na Slovensku, čím sa podporuje aj lokálny pracovný trh. Materiál prichádza z Čiech alebo iných európskych výrobcov, ktorí pristupujú férovo ku svojim zamestnancom a tiež kladú veľký dôraz na ekologický prístup pri výrobe a spracovaní textilu. Väčšina výrobkov je vyrobených zo 100 % bavlny alebo príjemných bavlnených zmesí.

Cieľom je, aby sa oblečenie dobre nosilo, lichotilo postave, bolo lokálne a vydržalo viac ako len jednu sezónu.

Spolupráca vznikla úplne prirodzene.  TIKOKI by PÍSKACIE sú jedinečné a zákazníkmi veľmi žiadané. Majú uspech nielen u žien, ale aj u mužov. Sú originálne nielen svojim ľúbivým dizajnom, ale aj samotnou funkciou pískatka.

Ďalší dizajnéri

Kolekcia

tikoki by Pískacie

Lota87 €
Ema87 €
Samo87 €