Designer - Tikoki

Lukáš Krnáč

Študoval na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne, kde už počas študentských rokov úspešne odprezentoval svoju ucelenú kolekciu na jeseň a zimu 2018.

Nasledovala účasť v rôznych súťažiach od Best Fashion Graduate, Best In Design, Praque Fashion Week, best Fashion Film až po Mercedes-Benz Praque Fashion Week, kde bol označovaný za módneho vizionára. Z konceptu tradičnej módnej prehliadky vytvoril komplexný zážitok podaného príbehu.

Je známy svojim vzťahom k prírode a udržateľnosti. Veci, ktoré produkuje sú vyrobené na Slovensku, materiály nakupuje u lokálnych dodávateľov a vyrába pre odbyt, nie na sklad.

Sám sa riadi pravidlom “Menej je niekedy viac.” Nakupovať radšej menej, ale kvalitných a originálnych kúskov. Oblečenie radšej točiť, než vytvárať nový odpad.

Jeho modely sú nositeľné aj vizuálne príťažlivé. Majú svoju myšlienku, odkaz aj poriadny náboj. Častokrát provokujú a fascinujú. Sú presne ako ich tvorca, ktorému ide hlavne o posolstvo.

“Mám rád karikatúru, iróniu, rád si robím z módy a vecí, ktoré tvorím, srandu. Milujem farby a neškatuľkujem sa do polohy dizajnéra oblečenia. Baví ma tvoriť veci, byť kreatívny, skúšať nové projekty”, povedal o sebe Lukáš Krnáč, mladý slovenský dizajnér, ktorý svojou prácou zožal veľké uznanie aj od medzinárodnej poroty.

Ďalší dizajnéri

Kolekcia

tikoki by Lukáš Krnáč

Peach Summer84 €Eggplant Summer84 €Love87 €